Štěpán Duháň
BLOG: UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE, RECENZE

Blejzr, povinná výbava muže

Vydáno
31. červenec
2018
2
+2
Blejzr je velmi tradiční součást pánského šatníku, přestože se dle etikety jedná o méně formální oděv než je oblek. Jeho původ není zcela doložitelný, s jistotou však můžeme tvrdit, že pochází z britských ostrovů. Jeden příběh říká, že když v roce 1837 nastoupila na anglický trůn královna Viktorie, vydala se na inspekci jedné z lodí královského loďstva. Její kapitán nechal mužstvu ušít nové uniformy dosud neužívaného střihu. Tyto uniformy se královně velmi líbily, časem se rozšířily mezi celé královské námořnictvo a postupně se staly i civilním oděvem. Loď Jejího Veličenstva nesla jméno Blazer a tak je původ názvu zřejmý.
Add a comment Číst dál:

Muž stylu

Vydáno
24. červenec
2017
24
+24
V uplynulých měsících Buckinghamský palác oznámil, že od podzimu letošního roku se princ Philip vévoda z Edinburghu vzdá svých oficiálních povinností. Británii slouží již sedmdesát let a tak dlouho pracuje skutečně málokterý člověk na světě. Své povinnosti plnil vždy profesionálně, odhodlaně a především stylově, alespoň co se odívání týká.
Add a comment Číst dál:

Vánoční přání

Vydáno
24. prosinec
2016
86
+86

Věřte nebo ne, opravdového gentlemana z vás cool kombinace modrého obleku a hnědých bot neudělá. Je k tomu potřeba ještě pár věcí, které nejsou vůbec složité, ale osvojit si je není tak snadné jako si objednat košili na míru on-line. Zároveň nejde o nic, co nedokáže každý z nás. Slušné chování, neužívání vulgárních slov, ohledy na ostatní (v autě, v domě), plnicí pero, vánoční přání... 

Add a comment Číst dál:

Pozor, vyletí motýl!

Vydáno
15. březen
2017
53
+53
Vážení a milí, plesová sezóna pomalu končí. Je čas večerní obleky a smokingy opět zabalit do pouzder a nechat zase chvíli viset ve skříni. Až si je budete příště brát na sebe, dávejte si pozor, smoking je něco jako uniforma a ta má svá přesně daná pravidla. Jak nevypadat jako motýl Emanuel, nýbrž jako elegantní muž?
Add a comment Číst dál:
95
+95

Ani v době Vánočních svátků žádný gentleman nechce být neupravený, v pyžamu se u televize válející jedinec, naopak chce potěšit své blízké svou milou přítomností, ale také příjemným zevnějškem. Jak však nebýt v rodinném a přátelském kruhu přespříliš formální a odtažitý? Snadno, držet se dress code Festive Attire (který je také na pozvánkách označován jako Holiday Attire, Creative Cocktail, Dress to Impress). Takové označení na pozvánce by se také mohlo týkat vánočních večírků, jejichž sezóna právě vrcholí. Co nám tedy kód Festive Attire dovoluje?  

Add a comment Číst dál:

Žena stylu

Vydáno
25. únor
2018
10
+10
Mnoho lidí si často klade otázku, zda je britská móda šik a in, zda není příliš konzervativní. Osobně se domnívám že britská móda je skvělá a britský styl věčný a tudíž i nadčasový. To že se klasický ostrovní styl nebojí nových trendů a rád se nechá isnpirovat dokázala včera i královna Alžběta II.
Add a comment Číst dál:

Designblok 2016

Vydáno
1. listopad
2016
70
+70
Zaslouží si právě končící Designblok 2016 označení největší česká přehlídka designu? Nebo jde o výstavu igelitového oblečení, stěží stojícícho nábytku a instalací, u kterých nevíte, která její součást je výrobkem a která dekorací? Nebo snad tato přehlídka nabízí řadu zaručeně užitečných a nositelných věcí, které kromě toho, že je chápe skutečně málokdo, včetně tvůrců samotných, jsou také nepochopitelně drahé. Odpověď na všechny tyto otázky zní ano. Designblok přinese něco ze všech výše zmíněných kategorií. A lze tu tedy objevit také designéry, kteří jsou skutečně "nositelní" a užitelní v běžném životě a nyní vám je představím.
Add a comment Číst dál:
Štěpán Duháň • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. HV

Štěpán Duháň


logo

Módní poradce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím

Cena poradenství je 1000 korun za hodinu.
V případě následné spolupráce, první hodinu konzultace poskytuji zdarma.